s. Justicija Zlatolas Naše sestre misionarke

s. Justicija

Rođena je 23. 03. 1921. g. u mjestu Zibika kod Celja, Slovenija, od roditelja Vjekoslava i Uršule r. Otročak. U Družbu je primljena 20. 01. 1941. g. Redovničko odijelo obukla je 1. 02. 1942. Prve redovničke zavjete položila je 2. 02. 1943., a doživotne 15. 08. 1946. g.

Njezino poslanje započelo je u državnoj bolnici u Sarajevu gdje je radila kao kuharica. Početkom studenoga 1949. godine dolazi u Zagreb, gdje je nastavila svoje služenje u Zaraznoj bolnici. Nakon pet godina rada u bolnici, 21. listopada 1954. odlazi u Dock Sud, Argentina. Nakon godinu dana otišla je u Orense gdje vrši službu kuharice u školi i zajednici, a nakon par godina i u Virrey del Pino, Buenos Aires, gdje od 1981. vrši i službu predstojnice. Godine 1987. vraća se u Dock Sud i 1990. godine ponovno u Virrey del Pino, preuzevši dužnost kuharice u školi i samostanu. Sada se, od 2010. godine, nalazi u Villa Elisi, gdje s vjerom nosi križ bolesti do dana Gospodnjeg pohoda.